Age of Empires III

By admin on piątek, styczeń 8, 2010

0 Comments

Filed Under: PC

Age of Empires III
Age of Empires III

Kolejna część wydana znakomitej strategii czasu rzeczywistego przez firmy Ensemble Studios (producent) i Microsoft Game Studios (wydawca). Seria została rozpoczęta od 1997 roku, gdzie pierwsza część rozgrywała się w czasach starożytnych, a następna w średniowieczu wciągająca nas nowymi możliwościami i ciekawszą fabułą. Trzecia część to seria, która została osadzona w przełomowych wydarzeniach historycznych i militarnych. Obejmuje ona okres od XVI w n.e. do XIX w n.e., też czasu większej ekspansji Ameryki.

Po części łączy się się z wydarzeniami rozgrywanymi wcześniej, co pozwala szybko odnaleźć się w czasie. Pęd technologiczny stopniowo będzie nam ukazywał jak wszystko się rozwijało. Na początku nasze uzbrojenie przypomina średniowieczną modłę, ale z posuwaniem się w przód, przechodzi metamorfozę do palnej, zaczynając od muszkieterów, kończąc na działach.

System gry obejmuje podobną rozgrywką jak we wcześniejszych wersjach, mianowicie odkrywanie zaciemnionych map, opcje ekonomiczne, w tym zakładanie i rozbudowywanie miast, rozwiązywanie konfliktów siłą, czy kampania będąca oparta na faktach historycznych.

Zmiany nie ominęły szaty graficznej i wizualizacji. Opiera się ona na ulepszonym trójwymiarowym engine’u graficznym, dające pełne wsparcie DirectX 9.0 i technologii Shader 3 prezentujące niezwykłe widowisko trójwymiarowego świata.

Wymagania sprzętowe:

  • Pentium 4 1.4 GHz,
  • 512 MB RAM,
  • Karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4600 lub lepsza),
  • 2 GB HDD,
  • Windows XP

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website