Diabolik: The Original Sin

By admin on czwartek, Lipiec 23, 2009

0 Comments

Filed Under: PlayStation Portable

Diabolik: The Original Sin (PSP)

Zaledwie parę dni temu fani mobilnego grania na PSP otrzymali w swoje zagrane łapki najnowszą długo wyczekiwaną pozycję – Diabolik: The Original Sin. Gra jak sama nazwa sugeruje, toczy się w mrocznych klimatach, w których nasz tytułowy bohater nie jest dobrą postacią.

Diabolik oparty jest na popularnym włoskim komiksie, który w swojej czarno-białej wersji powstał w 1962 roku. Diabolik jest jakby nie patrzeć antybohaterem bowiem posiada on duży talent w złodziejstwie oraz kamuflażu. Nasz główny bohater ze swoimi przeciwnikami rozprawia się bardzo brutalnie, nie bacząc przy tym o kogo chodzi: czy o zwyrodniałego mordercę czy też stróża prawa.

Diabolik to klasyczna przygodówka w stylu point&click, w którą wpleciono elementy skradanek i gier akcji. Fabuła oparta jest o motyw porwania Evy – ukochanej naszego tytułowego bohatera. Problem polega tylko na tym, że porywacz za uwolnienie zakładniczki zażądał pewnego konkretnego obrazu, który w chwili rozpoczęcia akcji jest transportowany pociągiem do pilnie strzeżonego muzeum. W miarę rozwoju akcji okazuje się, że obraz nie posiada jakiejś szczególnej wartości, a cała rozgrywka toczy się o coś zupełnie innego.

Warto wspomnieć o nowym silniku graficznym specjalnie stworzonym na potrzeby gry. Autorom chodziło o to, by móc połączyć grafikę 2D z 3D wraz z możliwością wstawienia cut-scen zrealizowanych w komiksowym stylu. Jeśli by szukać jakiś zbliżonych przykładów, to powołałbym się na grę XIII. Oprócz nowego silnika graficznego autorzy stworzyli unikalny system prowadzenia dialogów, dzięki któremu możliwe stało się rozmawianie z ponad 30 postaciami.

Wartka fabuła, dobry gameplay, wciągająca intryga i świetne wykonanie techniczne sprawiają, że Diabolik: The Original Sin jest pozycją wartą naszej uwagi i pieniędzy.

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website