FIFA 09 All-Play

By admin on czwartek, Kwiecień 16, 2009

0 Comments

Filed Under: Nintendo DS, Nintendo Wii, PC, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Xbox 360

fifaallplay

Producent: EA Sports
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Premiera Świat: 03 października 2008
Premiera Polska: 03 października 2008
Platformy: PC, PlayStation 2, PlayStation 3, Nintendo Wii, Nintendo DS, PlayStation Portable, Xbox 360

FIFA 09 to kolejna odsłona serii piłkarskich symulacji, stawianych obok Pro Evolution Soccera w czołówce gier sportowych. Za stworzeniem produktu stoi kanadyjskie studio EA Sports, zaś sam tytuł obecny jest aż na siedmiu platformach.

Wzorem poprzedniej części, w wersji na Wii mamy do czynienia z widokiem boiska uchwyconym z lotu ptaka, zaś sterowanie piłkarzami odbywa się za pośrednictwem żyroskopowego kontrolera konsoli. Możemy przy tym zdecydować, czy wszystkie ruchy Wiimotem zamierzamy wykonywać samodzielnie czy program ma być odpowiedzialny np. za automatyczne podawanie do naszych partnerów z drużyny.

Prócz tego poprawiono algorytmy sztucznej inteligencji konsolowych przeciwników: rywale potrafią zaadaptować swój styl gry do wydarzeń dziejących się na boisku, uwzględniając przy tym nie tylko prestiż spotkania i aktualny wynik, ale nawet elementy decydujące o zmianie pogody. Dodatkowo na poziom umiejętności wszystkich zawodników wpływa ich wzrost i waga – niscy gracze są szybsi, a ci lepiej zbudowani mają większe szanse w powietrznych pojedynkach. Ponadto zwiększono tempo meczów i skrócono czas reakcji piłkarzy na to, co dzieje się z futbolówką.

Prócz tego FIFA 09 oddaje do naszej dyspozycji zestaw narzędzi służących do opracowywania własnej taktyki, wariantów gry ofensywnej i obronnej, jak również definiowania poziomu agresji, z jaką mają być atakowani oponenci. Wśród pozostałych opcji łatwo dostrzec znany z poprzedniczki tryb Footii Party, gdzie wcielając się w awatary Wii możemy spróbować swoich sił w szeregu minigierek. Nie zapomniano też o zaimplementowaniu profesjonalnej ścieżki dźwiękowej, złożonej z utworów nagranych przez artystów z całego świata.

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website