LocoRoco 2 (PSP)

By admin on czwartek, wrzesień 10, 2009

0 Comments

Filed Under: PlayStation Portable

LocoRoco 2 (PSP)

LocoRoco 2 to kontynuacja wydanej na PSP gry zręczonściowo-logicznej, w której głównymi bohaterami są śmieszne, pełzające, galaretowate stworki. Pierwsza część dzięki nieznanemu wcześniej pomysłowi oraz świetnej grywalności połączonej z niepowtarzalnym wcześniej klimatem okazała się prawdziwym sukcesem. Dlatego też pojawienie się na rynku kolejnej odsłony tego tyłu było kwestią czasu. Czy „dwójka” dorównała swojemu pierwowzorowi?

Każda gra, nawet ta najprostsza musi mieć fabułę. Tutaj znów tak jak w pierwszej części przyjdzie nam chronić przed niebezpieczeństwem piękną krainę stworków LocoRoco. Bonmucha, ich odwieczny rywal, chce wcielić w życie plan zniszczenia tej krainy poprzez użycie złej piosenki. Zaś LocoRoco jako wesołe i rytmiczne stworzenia nie mogą dopuścić do realizacji pomysłu Bonmuchy. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo wróg ma do dyspozycji zastępy czarnych potworków Moja, które gotowe są spełnić każdy jego rozkaz. Oznacza to, że w grze wyruszamy w niebezpieczną wyprawę, od której powodzenia zależy bardzo wiele. Dobrze, że nie będziemy w czasie wyprawy samotni.

Sterowanie i założenia gry są bardzo proste, wręcz banalne. Sterując naszym galaretowatym bohaterem przechodzimy przez kolejne plansze po drodze zbierając różnego rodzaju „znajdźki” jak np. LocoRoco tej samej rasy, bonusy, owoce. Aby się poruszać używamy przycisków L i R, które przechylają całą planetę w lewo lub w prawo. Oprócz tego możemy jeszcze skakać oraz dzielić się na mniejsze stworki. W kwestii sterowania czy gameplay’ingu nie doszło do większych zmian. Jak widać sterowanie jest bardzo proste i w tym tkwi też jedna z głównych zalet tej gry – LocoRoco służy odprężeniu i zabawie więc musi być prosto. Prosto, nie znaczy prostacko.

Istotnych zmian nie jest zbyt wiele ale może to i dobrze, bo po co ulepszać coś, co było wcześniej dobre? Nowością jest to, że pojawiły się podwodne poziomy wśród wszystkich 25 dostępnych. Oznacza to, że nasi bohaterowie potrafią pływać i nurkować. Na tych poziomach pojawiają się nowe zabawy i możliwości. Jedną z nich jest opcja wchodzenia do różnego rodzaju rzeczy to po, by uzyskać moc do rozwalenia np. ściany i odkrycia nowych miejsc. Fajny pomysł, który pozwala odkrywać na okrągło znane nam wcześniej plansze.

W LocoRoco 2 możemy spokojnie zagrać z naszymi znajomymi dzięki wbudowanemu w grę trybowi multiplayer. Maksymalnie możliwa jest gra dla czterech graczy. Zabawa polega na rozgrywce w specjalne minigry, które przeznaczone są do trybu multi. Jednak abyśmy mogli się pobawić z innymi musimy mieć odblokowane te same mini gry.

Słów kilka o grafice i audio. Strona wizualna choć nie powala, bo na PSP widzieliśmy dużo lepsze gry, to może się podobać. Nie ma tutaj rewolucji, bo lokacje są wykonane w dwóch wymiarach i ogromnej ilości barw. W zasadzie jak ktoś grał w „jedynkę” to doskonale wie czego się spodziewać. Zmiany? Trochę poprawiono detale, dodano kilka efektów graficznych i tyle. Ta gra nie musi mieć „wodotrysków” na ekranie, bo jej siłą jest pomysł i rozgrywka. Podobnie jest w przypadku audio. W tle lecą nam prawie te same słodkie melodyjki, które znamy z pierwszej części, co w połączeniu z dziecięcym wokalem sprawia, że umieszczenie miejsca produkcji gry w Japonii nie sprawi nam większego problemu. Ale jest to fajne, bo taka muzyka nadaje grze tego specyficznego klimatu. Poza tym muzyka jest ważnym elementem, bo to dzięki walce na melodie uda nam cię pokonać Bonmuche. Każdy level to nutki do naszej melodii zwycięstwa.

LocoRoco 2 to ciekawa pozycja dla miłośników PSP. Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to propozycja dla każdego. Jest to bardzo specyficzny produkt. Gdyby wytknąć mu wady (bo to, że jest to „inna” gra nie jest wadą tylko kwestią gustu), to podstawowa jest taka, że w gruncie rzeczy nie widać możliwości dalszego rozwoju tego tytułu. Nowe poziomy, nowe minigry i to wszystko. Ale trzeba też przyznać, że to co jest dotychczas to dość sporo. Fajnie, że takie gry powstają.

PS Jeśli ktoś z Was, drodzy Czytelnicy, zechciałby zagrać w okrojoną wersję flash’ową LocoRoco 2 to wystarczy kliknąć w ten link. Miłej zabawy!

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website