Lost Planet – Extreme Condition

By admin on czwartek, Grudzień 3, 2009

0 Comments

Filed Under: PC

Lost Planet: Extreme Condition
Lost Planet: Extreme Condition

Gra z gatunku nieustającej akcji, gdzie wszystko obserwujemy z widoku trzeciej perspektywy (TPP). Jej twórcą stała się firma Capcom, a wersja na PC odznacza się dużymi poprawkami wizualnymi. Ciekawostką jest też fakt, że jej wsparcie rozdzielczości oprawy wizualnej może sięgać 2560×1600 pikseli. Zmieniony został także interfejs graficzny sterowania i analizowania informacji, oraz nowymi mapami wykorzystywanymi w trybie gry multiplayer.

Bohaterem z jakim się identyfikujemy, przeżył nietypowe sytuacje zagrażające jego życiu. Przeżył dzięki interwencji tajemniczej grupy Śnieżnych Piratów, toczącą nieustanne walki z monstrualnymi potworami i innymi grupami mieszkańców, będących na ogromnej planecie. Klimat na niej jest specyficzny. Cay czas panują na niej mroźne burze, śnieżne zawieruchy, sypiąc ciągle puchatym śniegiem. Skuty lodem skały i jeziora, efektownie odbijają błyski ognia i wybuchy granatów bądź wystrzeliwanych rakiet.

Fabuła gry rozpoczyna się praktycznie na samym początku, kiedy to piraci ratują nam życie. W zamian oczekują pomoc w poszukiwaniu zabójców ojca przywódcy sekty. Sprawa nie będzie łatwa. Dojście do pewnych poziomów informacji jest usłane przez walkę różnorakimi przeciwnikami. W eksterminacji pomagają nam zaawansowane pojazdy szturmowe i specjalistyczne mechy, różniące się siłą rażenie, oraz sposobem wykonania.

Dużą wagę przywiązano do efektów specjalnych walki. Skonstruowana tak, jak byśmy zostali wrzuceniu w wirtualny symulator prawdziwej wojny. Efekty cieniowania naturalnych zjawisk, związanych z walką wręcz oszałamia i zatyka dech w piersi. Ze względu na mocne sceny, jest przeznaczona dla graczy od lat 16.

Wymagania sprzętowe:

  • Intel Core 2 Duo 2.13 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • Karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza),
  • 8 GB HDD,
  • Windows XP/Vista

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website