SpongeBob’s Atlantis SquarePantis

By admin on czwartek, maj 7, 2009

0 Comments

Filed Under: Game Boy Advance, Nintendo DS, Nintendo Wii, PlayStation 2

spong

Producent: THQ Inc.
Wydawca: THQ Inc.
Premiera Świat: 23 października 2007
Platformy: Game Boy Advance, PlayStation 2, Nintendo Wii, Nintendo DS

SpongeBob’s Atlantis SquarePantis jest niezbyt skomplikowaną zręcznościówką i zarazem kolejną odsłoną bardzo popularnej serii produktów. Podobnie jak w poprzednich grach z tego cyklu, wcielamy się w postać tytułowego SpongeBoba, czyli zabawnej żywej gabki. Bohater ten znany jest głównie z seriali animowanych oraz pełnometrażowego filmu. Gra powstała z myślą o właścicielach czterech różnych konsol – PlayStation 2, Wii, DS oraz GameBoy Advance. Różnice między poszczególnymi wersjami dotyczą głównie kwestii sterowania postaciami oraz jakości grafiki. Z oczywistych względów edycja przeznaczona na GBA wypada pod tym względem najgorzej. Za przygotowanie i wydanie produkcji ponownie odpowiedzialny jest koncern THQ.

Fabuła SpongeBob’s Atlantis SquarePantis, zgodnie z tym, co może sugerować jej tytuł, nawiązuje do mitycznej Atlantydy. Główny bohater odnajduje magiczny amulet, w rezultacie czego wraz ze swoim przyjacielem Patrykiem Rozgwiazdą zostaje przeniesiony w to tajemnicze miejsce. W trakcie rozgrywki zajmujemy się odkrywaniem kolejnych sekretów Atlantydy, próbując jednocześnie dotrzeć do skrywanych w mieście niewyobrażalnych skarbów.

W grze pojawiają się wszystkie najpopularniejsze postaci z serialu. Oprócz wspomnianych już herosów są to między innymi Sandy Cheeks, Thadeus Kałamarek, Eugene H. Krabs i Sheldon Plankton. Producent przygotował też wiele nowych postaci.

Do pokonania mamy kilkanaście różnych poziomów. W większości przypadków przemieszczamy się o własnych siłach, choć nie zabrakło też ciekawych środków transportu, jak chociażby czołgu. Ponadto sterowaną postać można wyposażać w nowe przedmioty czy elementy ubioru. Przewidziano również dodatkowe bonusy, otrzymywane w nagrodę za ukańczanie kolejnych misji. Są to być między innymi proste mini-gry. Oprawa wizualna utrzymana została w typowym dla kreskówki stylu graficznym.

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website