Uncharted 2: Among Thieves

By admin on środa, maj 27, 2009

0 Comments

Filed Under: PlayStation 3

uncharted-2-among-thieves-1


Uncharted 2: Among Thieves to kontynuacja ciepło przyjętego Drake’s Fortune będącego ekskluzywnym tytułem dla konsoli Sony PlayStation 3.
Część druga prezentuje nam przygodę, w które ruszamy w wielką przygodę w ślad za legendarnym weneckim kupcem, Marco Polo. Czekają nas kolejne niezliczone pułapki w starożytnych katakumbach i cenne artefakty do zdobycia!
Jeśli wierzyć zapewnieniom przedstawicieli studia Naughty Dog, wydana w ubiegłym roku gra Uncharted: Drake’s Fortune, wykorzystywała zaledwie 30% mocy konsoli PlayStation 3. Biorąc pod uwagę fakt, że ów tytuł prezentował się w akcji naprawdę nieźle, posiadacze „czarnulki” mogli z nadzieją patrzeć w przyszłość, oczekując fantastycznej oprawy audiowizualnej w kolejnych produktach, które wycisną z urządzenia firmy Sony absolutnie wszystkie soki. Jak się niedawno okazało, ta przyszłość nadejdzie już w przyszłym roku i to właśnie za sprawą wspomnianej na początku firmy Naughty Dog. Nowa gra z cyklu Uncharted, nad którą Amerykanie w pocie czoła obecnie pracują, ma wykorzystywać niemal 100% mocy konsoli PlayStation 3, co przełoży się na znacznie lepszą grafikę, animację oraz efekty niespotykane w innych produktach tego typu.

Fabuła drugiej gry z serii Uncharted będzie koncentrować się wokół osoby słynnego włoskiego podróżnika – Marco Polo. W połowie trzynastego wieku ten doskonale znany z lekcji historii Wenecjanin, wyruszył wraz ze swoim ojcem i stryjem do Chin, gdzie przez długi czas mógł obcować z nieznaną innym Europejczykom kulturą. Po kilkunastu latach Marco Polo zdecydował się wrócić na Stary Kontynent dużą, bo liczącą aż czternaście statków flotą, która z Państwa Środka zabrała mnóstwo kosztowności. Niestety, po trwającej dwa lata podróży, do docelowego portu w Europie dotarł zaledwie jeden okręt. Mówi się, że flota została przetrzebiona wskutek chorób oraz ataków piratów, ale tak naprawdę nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić, gdyż bogate dzienniki podróżnika dziwnym trafem całkowicie pominęły ten temat. Cóż zatem stało się z pozostałymi statkami należącymi do floty Wenecjanina? Odpowiedzi na to pytanie poszuka właśnie Nathan Drake, a co za tym idzie, również Ty, graczu.

Zagadka zaginionych statków Marco Polo to, rzecz jasna, tylko pretekst do właściwej przygody. Nathan Drake stosunkowo szybko wpadnie na trop kamienia Cintamani – potężnego artefaktu potrafiącego spełniać życzenia – którym podobnie jak on, interesuje się również przywódca pewnej paramilitarnej organizacji. Pogoń za cennym przedmiotem rzuci łowcę skarbów w przeróżne miejsca. Nathan najpierw odwiedzi zdradliwe bagno, potem uda się do oblężonego przez wrogów miasteczka w Nepalu, po drodze zahaczy o skutą lodem jaskinię i malowniczo położoną w górach wioskę, by wreszcie dotrzeć do znajdującego się wysoko w Himalajach zaginionego miasta Shambhala, gdzie rozegra się wielki finał. Jest już pewne, że część długiej trasy pokonamy jadąc pociągiem, który wskutek nieznanych na razie przyczyn, roztrzaska się w trakcie podróży.

Mimo że w Uncharted 2 nie zabraknie charakterystycznych dla przygód Indiany Jonesa elementów z pogranicza fantastyki, już teraz można stwierdzić, że jedną z najmocniejszych cech tej produkcji będzie realizm. Objawi się on graczowi na różne sposoby, począwszy od rozmaitych efektów wizualnych, poprzez znacznie bardziej urozmaicony garnitur ruchów Nathana Drake’a, na realistycznym zachowaniu modeli w różnych rodzajach otoczenia skończywszy.

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website