Warhammer Online: Age of Reckoning

By admin on czwartek, Kwiecień 23, 2009

0 Comments

Filed Under: PC

warhammeronline

Producent: EA Mythic
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Premiera Świat: 18 września 2008
Premiera Polska: 18 września 2008
Platformy: PC

Warhammer Online: Age of Reckoning to pierwsza próba stworzenia gry MMO osadzonej w świecie wzorowanym na uniwersum fantasy Warhammer, rozwijanym już od 1983 roku przez firmę Games Workshop. Zatem produkt ten zdecydowanie powinien zainteresować zarówno miłośników komputerowych MMO, jak i wszelakiej maści figurek, komiksów lub gier fabularnych związanych z Warhammerem.

Firma Mythic Entertainment, odpowiadająca ze developing i ciągły postęp Warhammer Online, w porozumieniu z Games Workshop, zdecydowała się nie osadzać gry w żadnym znanym dotychczas okresie historycznym. Decyzja ta dała jej programistom i projektantom sporą swobodę w budowaniu wirtualnego uniwersum, zaś jednymi z głównych źródeł inspiracji były: słynna gra fabularna Warhammer Fantasy Role-play oraz figurkowa gra bitewna Warhammer Fantasy Battle. W wyniku otrzymaliśmy coś całkiem nowego, zupełnie nową otoczkę i nieznane dotąd wydarzenia rozgrywające się w tym słynnym świecie fantasy. Jednakże wszystko trzyma specyficzny klimat Warhammera.

Podobnie jak w Dark Age of Camelot, poprzednim produkcie Mythic Entertainment z gatunku MMOcRPG, tak i tutaj, kwintesencją rozgrywki jest gigantyczna wojna poszczególnych światów i nacji, określana pojęciem Realm versus Realm. W konflikcie biorą udział przedstawiciele następująych ras: Humans, Chaos Humans, High Elves, Dark Elves, Dwarves, Orcs, Goblins. Jak łatwo się domyśleć, wszyscy diametralnie różnią się od siebie zarówno pod względem wizualnym, jak i charakterystycznych zdolności jakie mogą rozwinąć i z jakich mogą korzystać podczas walki. Ogólnie rzecz biorąc, struktura gry do pewnego stopnia przypomina tą znaną z DAoCa – każda strona konfliktu posiada swój ląd ojczysty, gdzie można w spokoju rozwijać prowadzone postacie (PvE), a do walki poszczególnych armii wydzielony został specjalny obszar graniczny (analogiczny do frontierów znanych z DAoC).

Jednak w stosunku do Dark Age of Camelot znacznie rozwinięto ideę RvR. Przede wszystkim, grający toczą nieustanne batalie nie tylko o budowle wojskowe (np. zamki) lecz również o kontrolę nad źródłami surowców kluczowych dla egzystencji każdego z królestw. Są nimi np. tartaki czy wszelakiego rodzaju świątynie. Ponadto w Warhammer Online: Age of Reckoning pod pojęciem RvR kryją się też specjalnie wydzielone pola bitew (tzw. Battlefieldy lub Skirmishe). Spektakularne zwycięstwa w tych arenach mogą otworzyć drogę tryumfującej frakcji do najazdu na obszary ojczyste przeciwnika, w tym i do splądrowania jego stolicy.

Proces kreacji i rozwoju postaci został podzielony na kilka stopni, tudzież faz. Na samym początku gracz może wybrać jeden z podstawowych archetypów dla swojego bohatera, a w marę postępów, decydować się na jego ewolucję w kolejne, bardziej wyspecjalizowane profesje. Ciekawym elementem są także zmiany wizualne awatarów, m.in. z czasem Orkowie stają się wyżsi i bardziej muskularni, a Krasnale bardziej owłosieni i przysadziści.

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website