X3 Reunion

By admin on czwartek, Listopad 12, 2009

0 Comments

Filed Under: Linux, PC

x3 reunion
Egosoft – X3 Reunion

Kolejna trzecia odsłona gwiezdnego symulatora, gdzie znakiem rozpoznawczym jest litera „X”, Kontynuacja pewnych wydarzeń rozgrywanych w wersji 2, ale została jeszcze bardziej dopracowana pod względem samej fabuły, oraz świata fizycznego. Pierwsze co nas może zaskoczyć, to zupełnie nowa praca silnika graficznego, wykorzystujący w pełni biblioteki DirectX9, jak również technologie Pixel Shaders 2.0. Zmieniony świat gry, zaczynając od budowy planet, asteroid, statków po najmniejsze detale, jak również rozbudowa sektorów, będących czasami 10-krotnie większe niż znane z X2.

Artificial Life, czyli system sztucznego życia ciągle ewoluuje, skutecznie reagujący na nasze poczynania. Całość ma budowę otwartą, co nie zamyka nas w ustalonym szablonie działania. Umiejętnie wpleciony wątek fabularny, nie zmusza nas do jego rozwiązywania. Możemy zająć się zupełnie inną dziedziną, np. rozpocząć działalność biznesową. Możemy budować różne stacje kosmiczne, fabryki wydobywcze czy produkcyjne, a ilość zarabianych pieniędzy jest uzależniony od wielu czynników. Ciekawostką też jest to, że możemy całkowicie zbankrutować, w wyniku wystąpienia jakiegoś losowego zdarzenia w świecie gry.

Do rozwiązywania różnych problemów mamy do wykorzystania mnóstwo niezależnych postaci, całą gamę statków, znacznie różniących się od siebie na wzajem, mnówsto elektroniki militarnej, pełno baz w których możemy dokować, zaopatrując się w potrzebny asortyment.

    Wymagania sprzętowe:

  • Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256MB (GeForce 4 lub lepsza), 2 GB HDD

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website