Empire: Total War

By admin on poniedziałek, styczeń 18, 2010

0 Comments

Filed Under: PC

Empire Total War
Empire: Total War

SEGA wraz z Creative Assembly postanowiły po raz kolejny połączyć siły, tworząc piątą już część serii taurowych, ekscytujących strategii czasu rzeczywistego. Tum razem developerzy z Creative Assembly postawili wysoką poprzeczkę dla innych firm produkujących podobne gry. Ale o oprawie, trochę dalej. W nowej części mamy wiele nowych zmian rozrywkowych, nadających jeszcze bardziej realniejszy klimat dowodzenia flotyllami sektorami, niosące unicestwienie wroga, zapewniające nam ostateczne zwycięstwo. Mamy dalej podział na dwa ekrany, gdzie podgląd taktyczny służy do dowodzenia imperium. Natomiast walki są prowadzone na w widoku bitewnym, stosując naturalny czas ujęć.

Gra fabułą nawiązuje do ciekawych wydarzeń historycznych, mających miejsce w linii wiekowej zaczynającej się w XVIII wieku n.e. Zaznajomimy się z wielkimi powstaniami i rewolucjami np. przemysłowej, wojnie o niepodległość w Ameryce, czy ekscytujących, i tu nowość, walki o przejęcie wschodnich szlaków handlowych. Wydarzenia są podzielone na kompanie, a największą nowością są bitwy prowadzone na morzach. Otwiera się też wielka różnorodność w kwestii dowodzenia owymi siłami, chociażby jedna z taktyk, to przejęcie innych statków za pomocą abordażu.

Poprawione elementy takie jak handel, szpiedzy, czy doradcy, ale na uznanie zasługuje też wspaniała i realistyczna oprawa graficzna, odwzorowanie interaktywności np. huragany niszczą nasze statki lub uniemożliwiają walką, gęste mgły osłabiają naszą spostrzegawczość itp. a wszystko to w olśniewającej grafice.

Wymagania sprzętowe:

  • Core 2 Duo 2.4 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • Karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza),
  • 15 GB HDD,
  • Windows XP SP2/Vista

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website