EA Sports Active

By admin on wtorek, maj 19, 2009

0 Comments

Filed Under: Nintendo Wii

eaactive

Producent: EA Sports
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Premiera Świat: 19 maja 2009
Premiera Polska: 22 maja 2009
Platformy: Nintendo Wii

EA Sports Active jest swego rodzaju odpowiedzią firmy Electronic Arts na Wii Sports, z tą jednak różnica, że przystosowaną głównie do potrzeb i zwyczajów zachodniego odbiorcy. Otrzymaliśmy zatem różnorodny zestaw ćwiczeń mających pomóc nam w osiągnięciu i utrzymaniu odpowiedniej masy ciała i sportowej sylwetki. W ich opracowaniu brał udział Bob Greene, znany prywatny trener współpracujący między innymi z Oprah Winfrey. W sumie przygotowanych zostało ponad dwadzieścia ćwiczeń głównie typu fitness i cardio, czyli bardziej dynamicznych i wymagających większego wysiłku, a co za tym idzie również bardziej efektywnych niż u konkurencji ze strony Nintendo. Wśród nich znalazły się takie dyscypliny jak: bieganie w miejscu, tenis, softball, robienie przysiadów, czy nawet cardio boxing.

EA Sports Active umożliwia nam opracowanie własnego programu treningowego w zależności od tego, nad którymi partiami ciała chcemy bardziej popracować i jak wiele czasu pragniemy przeznaczyć codziennie na ćwiczenia. Możemy również oddać się w ręce naszego prywatnego trenera i podjąć trzydziestodniowe wyzwanie zrzucenia zbędnych kilogramów i zwiększenia ogólnej sprawności fizycznej. Nasz wirtualny mentor sam ustali najbardziej optymalny i różnorodny program treningowy zawierający ćwiczenia na dolne i górne partie ciała oraz typowe cardio, których intensywność z każdym kolejnym dniem będzie się stopniowo zwiększać. Oczywiście zanim przystąpimy do wykonywania jakiejkolwiek czynności zostanie ona odpowiednio zaprezentowana. Jeśli chcemy osiągnąć lepsze rezultaty czas treningu możemy wydłużyć z sugerowanych dwudziestu minut dziennie do takiej liczby jaka nam odpowiada. Twórcy umożliwili nam również dopasowanie listy utworów, które umilają wysiłek fizyczny. Dodatkowo w zrzucaniu wagi pomocna może okazać się dołączona do gry broszurka zawierająca porady żywieniowe, oraz widoczny na ekranie licznik kalorii spalonych w trakcie treningu.

W zestawie z programem znalazło się kilka niezbędnych akcesoriów, a wśród nich specjalne urządzenie umożliwiające przymocowanie Nunchuka do różnych partii ciała. Dzięki temu EA Sports Active dokładnie śledzi nasze ruchy, i na bieżąco ocenia, czy poprawnie wykonujemy ćwiczenia. Oczywiście takie rozwiązanie sprawia, że nasz wirtualne wcielenie robi dokładnie to samo co my. Chociaż do zabawy potrzebujemy jedynie standardowych kontrolerów Wii (Remote’a i Nunchuka), niektóre konkurencje zyskają na wartości jeżeli wykorzystamy Wii Balance Board.

Dla tych osób, które nudzi wysiłek w samotności stworzony został także tryb multiplayer, w którym na podzielonym ekranie dwóch graczy może rywalizować lub współpracować w wybranych dyscyplinach. O bardziej poważnym w stosunku do wspomnianego Wii Sports charakterze EA Sports Active świadczyć może sama oprawa graficzna – jest zdecydowanie bardziej realistyczna a pojawiające się w niej postaci są proporcjonalne.

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website