Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

By admin on czwartek, sierpień 6, 2009

0 Comments

Filed Under: Nintendo DS, Nintendo Wii, PlayStation 2, PlayStation 3

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli (PS2, PS3, Wii, NDS)

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli jest niezwykle dynamiczną symulacją jazdy jednymi z najbardziej pożądanych samochodów na świecie – superautami Ferrari. W grze będziemy mieli okazję usiąść za kierownicą jednego z kilkudziesięciu modeli znanego włoskiego producenta.

Gra powstała między innymi z okazji 60-lecia istnienia firmy Ferrari. Produkt poświęcony włoskim supersamochodom zdecydowało się stworzyć studio System 3 przy współpracy z firmą Eutechnyx. Ponieważ obie firmy mają już za sobą udane produkcje, to oczekiwania wobec tej gry zostały znacznie rozbudzone.

Na wstępie należy zaznaczyć, że FCTP jest bardzo dość realistyczną grą wyścigową. Nie jest też pierwszą, która koncentruje się wokół pojazdów z czarnym koniem na żółtym w logo na masce. Wcześniej na Dreamcasta i PS2 wyszła gra Ferrari F355 Challenge, jednak w tamtym tytule mogliśmy wyłącznie jeździć jednym modelem Ferrari, zaś tutaj mamy pełną gamę aut.

Czym będziemy jeździć? Zaoferowany przez twórców garaż jest dość bogaty. Przede wszystkim mamy wszystkie najnowsze modele co oznacza, że nie mogło zabraknąć takich egzemplarzy jak 360 Modena, F430, Enzo Ferrari (w tym w ultraszybkiej, ekstremalnej wersji Ferrari FXX!). Oprócz tego znajdziemy również kilka aut uznawanych już za klasyki przemysłu motoryzacyjnego.

Jak już zdecydujemy się na jakieś auto to należy wybrać sobie trasę. Tutaj również autorzy się postarali i torów jest wystarczająca ilość. Poza tym zostały one bardzo profesjonalnie przygotowane i są wzorowane na prawdziwych torach wyścigowych.

Wyścig wygląda bardzo dynamicznie. Taki efekt udało się osiągnąć dzięki temu, że rozgrywkę możemy obserwować z wielu różnych ujęć kamery. Świetnie również oddano poczucie tych ogromnych prędkości, z którymi poruszają się pojazdy na trasie. Całości wizualnej dopełniają takie efekty jak rozmycie ekranu.

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli jest grą, która da dużo radochy każdemu miłośnikowi wyścigów samochodowych. Oczywiste jest to, że pozycja ta zachwyci wszystkich fanów włoskiego producenta superaut.

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website