Resistance: Retribution

By admin on czwartek, Maj 21, 2009

0 Comments

Filed Under: PlayStation Portable

resistance

Producent: Sony Computer Entertainment
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Premiera Świat: 17 marca 2009
Premiera Polska: 17 marca 2009
Platformy: PlayStation Portable

Resistance: Retribution jest grą akcji, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby, która jest swoistym uzupełnieniem serii znanej z Playstation 3 (Resistance: Fall of Man i Resistance 2).

Mamy tu do czynienia z kontynuacją fabuły z Fall of Man. Wcielamy się w postać byłego żołnierza brytyjskiej piechoty morskiej – Jamesa Graysona. Nasz bohater, jako jeden z członków tytułowego ruchu oporu, toczy nieustanną walkę z Chimerą – rasą obcych, która nie dość, że najechała Ziemię, to jeszcze próbuje ją skolonizować, poprzez transformację istot ludzkich. Grayson to postać szczególnie zdeterminowana – musiał zabić własnego brata, który został poddany takiej właśnie przemianie.

Bieg wydarzeń obserwujemy z perspektywy TPP, a naszym naczelnym zadaniem jest strzelanie do obcych. System celowania został pomyślany i zaprojektowany specjalnie na potrzeby przenośnej konsoli PSP. Przemierzając poszczególne poziomy napotykamy na liczne punkty zapisu gry, dzięki czemu można przerwać zabawę praktycznie w każdej chwili i kontynuować później od wybranego momentu.

Ważne jest także uzbrojenie. Arsenał to przede wszystkim najfajniejsze pukawki znane z Fall of Man (Auger, Carbine i LAARK), ale także garść nowych narzędzi destrukcji, wśród których wyróżniają się te wykorzystujące technologię obcych (BM001 Razor i Longbow 1S-1K). Strzelamy do ponad 10 rodzajów przeciwników.

Resistance: Retribution działa w oparciu o zupełnie nowy engine, zapewniający szczegółową oprawę wizualną. Na ekranie oglądać możemy dużą liczbę dopracowanych graficzne przeciwników, tekstury w wysokiej rozdzielczości i widowiskowe efekty świetlne. Zwiedzane poziomy mają spore rozmiary.

Całości dopełnia rozbudowany tryb multiplayer. Maksymalnie ośmiu graczy może uczestniczyć w zabawie lokalnie lub przez Internet, wybierając jeden z pięciu rodzajów rozgrywki (Team Deathmatch, Containment, Assimilation i Capture the Flag).

No Comments for this post

No comments yet.

Leave a comment

Name (required) Comment
Mail (required)
Website